Zbojnícky expres
Zdroj: www.zahoramizadolami.sk

NOVINKA: Zbojnícky expres z Rimavskej Soboty do sedla Zbojská

Vyberte sa s rodinou a deťmi po stopách zbojníka Jakuba Surovca v novom zážitkovom vláčiku.

V dňoch 4.6., 30.7. a 27.8.2022 ho vypravia zo železničnej stanice v Rimavskej Sobote, cez Hnúšťu a Tisovec až do sedla Zbojská.

Lístky sa rýchlo míňajú, tak neváhajte a objednávajte už teraz na webe www.zbojnickyexpres.sk, kde nájdete aj podrobnejšie informácie.

.

.

.

Reportáž z prvej jazdy:


V sobotu 7.5.2022 sme si vychutnali prvú zážitkovú jazdu ZBOJNÍCKYM EXPRESOM.

Krásnou prírodou a jedinečnými pamiatkami nás viezol z Rimavskej Soboty, Hnúšte a Tisovca až do sedla Zbojská v nádhernom prostredí Muránskej planiny.

Cestu nám spríjemňovali aj zbojnícke legendy Jakub Surovec a Tomáš Greguš.

V Tisovci sme navštívili Múzeum ozubnicovej železnice, ktorou sme sa vláčikom ďalej uberali cez Tisovecký tunel, nádherný Čertov viadukt a Viadukt pod Dielom až do horského sedla Zbojská. Tam sme mali 3 hodiny na spoznávanie tohto legendárneho miesta.

Vybrali sme sa po náučnom chodníku Jakuba Surovca k rozprávkovej rozhľadni a ďalej do Čertovej doliny pripomínajúcej rokliny Slovenského raja. Po túre sme poriadne vyhladli. To ale nevadilo. V Salaši Zbojská nás čakala tradičná kuchyňa, fantastické halušky a iné regionálne špeciality, ako napríklad syry, klobásky či domáci chlieb, ktoré si tu možno zakúpiť a vziať so sebou domov.

V blízkosti salaša sme neobišli ani predajňu s Legendárnymi buchtami, ktoré tu robia na tucet spôsobov, na slano i na sladko.

Nabalení dobrotami sme cestou späť spomínali na všetko čo sme v tento deň zažili a rovno plánovali ďaľšiu cestu so zážitkovými vlakmi v rozprávkovom kraji Za horami, za dolami.

Kontakt
Rimavská Sobota