Kúpalisko Revúca
Zdroj: Archív regiónu Gemer

7 tipov na letné kúpanie v regióne Gemer

Dni sú čím ďalej tým horúcejšie a niet lepších letných aktivít ako kúpanie a opaľovanie. Preto sme si pre vás pripravili 7 miest na Gemeri, kde sa môžete ísť príjemne osviežiť a zrelaxovať.

Rožňava

Mestské kúpalisko v Rožňave je výnimočné vďaka svojmu 3-poschodovému skokanskému mostíku, ktorý vám umožňuje zažiť letný deň plný adrenalínu a zábavy.

https://www.roznava.sk/otvorenie-letneho-kupaliska-v-roznave-a587-12559

Revúca

Kúpalisko v Revúcej ponúka osvieženie v 2 bazénoch. Ochladiť sa môžete v 33-metrovom plaveckom bazéne a 15-metrovom detskom bazéne s dvoma šmykľavkami. Okrem plávania tam nájdete aj tenisové kurty, na ktorých si môžete zahrať tenis.

https://tic.revuca.sk/kam-za-vodou-a-relaxom.html

Hnúšťa a Tisovec.

V Malohonte sú k dispozícii aj mestské kúpaliská v Hnúšti a v Tisovci. Na kúpalisku v Hnúšti si rodiny s deťmi môžu okrem plávania spríjemniť chvíle na nafukovacom hrade, či na športovisku pre volejbal a bedminton.

http://bitly.ws/L3RL

Kúpele Číž

Kúpeľný komplex je ideálnym miestom pre oddych a obnovu tela a mysle. Návštevníci majú prístup nie len k širokému spektru kúpeľných procedúr, ale aj k vodnému a saunovému svetu. Osviežiť sa môžete v plaveckom bazéne alebo zrelaxovať v neplaveckom bazéne a relaxačno masážnom bazéne. Pre najmenších je k dispozícii aj malý bazén s vodnými atrakciami a šmykľavkou.

http://bitly.ws/L3Sf

Teplý vrch

Ak preferujete prírodné vodné plochy odporúčame navštíviť vodnú nádrž teplý vrch, ktorá patrí medzi najteplejšie vodné nádrže na Slovensku. Teplota vody dosahuje v letných mesiacoch až 28 – 30°C

https://ormet.sk/?fbclid=IwAR3jRfL8cjbMODZwIOBck0KUPVQtxb9so9Bfq8wtiC0DBvjFr63OeXRQi-o

Kurinec

Tento rekreačný areál s kempingom v blízkosti Rimavskej Soboty poskytuje skvelú zábavu pre deti aj dospelých. Okrem možnosti kúpania vo vodnej nádrži tu nájdete bazény s pitnou i geotermálnou vodou s teplotou 33°C . Okrem toho je k dispozícii aj detský bazén a toboganový komplex, ktoré prispievajú k ešte väčšiemu zážitku.

http://bitly.ws/L3T9

Kontakt