JK Excel Madon Rimavské Brezovo
Zdroj: JK Excel Madon Rimavské Brezovo

Jazdecký klub Excel Madon

EXCEL MADON Rimavské Brezovo.

V regióne jediný klub, ktorý sa už 22 rokov venuje okrem chovu koní a hipoterapii, aj práci s deťmi a mládežou.

Počas svojej existencie zasvätil množstvo ľudí do tajov jazdectva. Okrem samotného jazdenia sa členovia klubu naučia starostlivosti o kone a komunikáciu s týmito zvieratami. Majú možnosť sledovať hierarchiu stáda vo výbehoch, komunikáciu medzi žriebätami a kobylami, malé súboje medzi dospievajúcimi žrebcami bojujúcich o vlastnú autoritu a mnoho iných zaujímavých zážitkov.

Najsilnejším dojmom na každého pôsobia voľné prechádzky na konskom chrbte do okolitých lesov, ktoré klub realizuje hlavne v letných mesiacoch.

Jazdu na koni pre začiatočníkov (v areáli JK) je možné absolvovať v letnom období denne od 14.00 hod. do 20.00 hod. V jesennom a zimnom období v pondelky, stredy, piatky, víkendy od 14.00 hod. do 16.00 hod. vždy po predošlom telefonickom dohovore. Na jedného klienta začiatočníka musí byť vždy jeden inštruktor.

Telefonické kontakty na objednanie jázd:

0911 531 119

0911 533 119

Majiteľ a predseda jazdeckého klubu Miloš Hronček a podpredseda Dušan Ferenčík sú tiež kvalifikovaní pre hypoterapiu, pre deti od 2 rokov až po seniorov.

V roku 2020 organizovali 2 detské tábory pre 50 detí zo sociálne slabších rodín zamerané na výučbu jazdy a starostlivosť o koníky. Tábory sa mohli konať najmä vďaka podpore lokálnych sponzorov  i nezištnej pomoci inštruktorov a priaznivcov klubu. 

Do budúcna sú plánované i jazdy kočiarom a zážitkové vychádzky na koňoch pre pokročilejších jazdcov s prenocovaním a ustajnením pri drevenici uprostred prírody Kokavských lazov.

Od roku 2005 pôsobí jazdecký klub v areáli vodného mlyna v Rimavskom Brezove. Maďov mlyn je rodinný gazdovský dvor, na ktorom si môžete vyskúšať aj rôzne činnosti z poľnohospodárstva.

V spolupráci s JK EXCEL MADON - stajňa Hronček ponúka:

-ustajnenie koní

-výcvik koní

-náprava správania koní

-hodinové jazdenie

-tréning pokročilých jazdcov

-hipoterapia

-letné denné tábory

-poznávacie výlety na náš dvor s programom pre školy a skupiny

-blízky kontakt s hospodárskymi zvieratami

-pastevný odchov žriebät

-pripúšťanie vlastným plemenným žrebcom

Kontakt
Mlyn 88, 980 54 Rimavské Brezovo