JK pod Okrúhlou skalou nad sedlom Zbojská
Zdroj: Jazdecký klub pod Okrúhlou skalou Tisovec

Jazdecký klub pod Okrúhlou skalou

Jazdecký klub Pod Okrúhlou skalou ponúka jedinečný zážitok spojenia človeka s krásnou prírodou v spoločnosti koní. Nachádza sa v malebnom prostredí učupený medzi majestátnymi kopcami obklopujúcimi rejkovské družstvo, v ktorom sa nachádza. Najunikátnejším z vrchov je Hradová, na ktorej sa nachádza aj skalné bralo nazývané Okrúhla skala. Práve Hradová so svojou Okrúlou skalou dodáva Tisovcu zvláštne čarovný a jedinečný ráz, čo bolo aj dôvodom zakomponovania ich do názvu nášho jazdeckého klubu.

JK Pod Okrúhlou skalou je výnimočný svojou ponukou niekoľkodňových putovaní na koni v lone krásnej a divokej prírody Muránskej planiny či Stolických a Veporských vrchov. Celkovo je však hlavným poslaním nášho klubu umožniť záujemcom nahliadnuť do sveta koní, porozumieť konskej povahe, ich správaniu, prirodzeným vlastnostiam a potrebám, priučiť sa jazdeckému umeniu či práci s koňom zo zeme a v neposlednom rade okúsiť zážitok z vychádzky v sedle v krásnom prostredí Tisovského okolia. V našom jazdeckom klube je vždy na prvom mieste kôň, nakoľko je to ušľachtilé zviera, ktoré si zaslúži našu maximálnu pozornosť, starostlivosť a individuálny prístup. Preto sa v našom stáde nachádza množstvo starých a chorých koní, ktoré si užívajú zaslúženú penziu či doživotný „invalidný“ dôchodok, ktoré by im inde neboli umožnené. Rovnako ako pri zvieratách, JK Pod Okrúhlou skalou v rámci svojich kapacitných možností uprednostňuje namiesto masových tréningov individuálny prístup aj ku každému klientovi, aby bolo možné venovať sa mu na najvyššej možnej úrovni a bola zároveň zachovaná maximálna možná bezpečnosť pri práci.

JK Pod Okrúhlou skalou ponúka:

- Celodenný trekking (1 – 4 dni) – len pokročilí jazdci, možnosť ísť aj na vlastnom koni

- Individuálne lekcie jazdenia – pre záujemcov všetkých vekových kategórií a úrovní (od úplných začiatočníkov po pokročilých)

- Skupinové lekcie jazdenia – mierne pokročilí až pokročilí jazdci, max 3 osoby na jedného lektora

- Individuálne a skupinové vychádzky do prírody – mierne pokročilí a pokročilí jazdci

- Krokové vychádzky do prírody – aj začiatočníci

- Detský letné jazdecké kurzy (7 dní) – od 6 do 17 rokov, celodenný/denný

- Základy práce zo zeme a starostlivosti o kone

Našich aktivít sa môžete zúčastniť po telefonickom dohovore aspoň dva dni vopred ( koníky sú vo výbehoch keď nejazdíme ) alebo sa môžete prihlásiť na konkrétne termíny, keď sa jedná o jazdecký letný kurz alebo putovania, ktoré sú uvedené na našej facebookovej stránke.

Kontakt:

Tel.č: 0908 763 427

Kontakt
Rejkovo, Tisovec