Muránske hradné hry 2022
Fotka od: Pavel Krankuš

Muránske hradné hry sa opäť vrátili na Muránsky hrad

Muránske hradné hry sa konajú každoročne na jednom z najvyššie položených hradov na Slovensku, uprostred prekrásnej prírody Národného parku Muránska planina. Toto tradičné podujatie je už 18 rokov venované predovšetkým rodinám s deťmi. Rovnako tomu bolo i tentoraz.

Zašlé časy slávneho hradu známeho svojou nedobytnosťou prišli svojím vystúpením pripomenúť šermiari zo Skupiny historického šermu Berezun z Brezna.

Krásu a obratnosť dravých vtákov, ako aj umenie spolupráce človeka a dravca návštevníkom predstavili sokoliari zo Sokoliarstva Lukáš z Muráňa.

Na nádvorí Muránskeho hradu prebehlo aj vyhodnotenie súťaží – MAS očami detí a MASka v objektíve. Súťaže, ktorú zorganizovalo Partnerstvo Muránska planina – Čierny Hron.

Počas celého dňa sa deti, ale aj dospelí s hravou dušou, mohli zapojiť do rôznych environmentálnych hier a vyskúšať si najmä svoje znalosti o prírode, niečo sa naučiť, ale aj zabaviť.

Deti, ktoré splnili všetky úlohy, boli na záver odmenené a počas slávnostného aktu rytierom zo skupiny Berezun pasované za rytiera alebo dvornú dámu Muránskeho hradu. O viac ako stovku sa tak opäť rozšíril rad chrabrých rytierov a pôvabných dvorných dám.

A kde inde ako na našom najznámejšom hrade sa pokrstila aj nová brožúra Stredoveké hrady na Gemeri, ktorú vydala Oblastná organizácia cestovného ruchu Gemer. Na stiahnutie v elektronickej podobe ju nájdete na webe https://www.regiongemer.sk/na-stiahnutie/

Za krásne fotografie z podujatia ďakujeme: René Sirota, Pavel Krankuš

Kontakt