Náučný chodník Hrádok
Fotka od: Ivan Ružek

Náučný chodník Hrádok

Len 8 kilometrov od mesta Jelšava a kúsok od známej Ochtinskej aragonitovej jaskyne, sa nachádza Náučný chodník Hrádok. Tento nenáročný chodník ponúka ideálnu príležitosť na aktívny oddych a spoznávanie prírody.

TRASA

Náučný chodník Hrádok má kruhovú trasu s dĺžkou približne 3,7 kilometra, ktorá začína a končí pred Hotelom Hrádok. S trinástimi zastávkami a nenáročným terénom je jeho prechod vhodný pre všetky vekové kategórie a trvá približne 50 minút. Sleduje zelenú turistickú značku a návštevníkom ponúka bohatý zážitok plný poznatkov a prírodných krás.

Počas prechádzky sa návštevníci môžu zastaviť pri trinástich informačných paneloch, ktoré ponúkajú pestrú paletu informácií. Môžete sa dozvedieť o histórii Hotela Hrádok a spoločnosti SMZ, a. s. Jelšava, ktorá zohráva dôležitú úlohu v regióne. Panely poskytujú aj fascinujúce fakty o miestnom geologickom podloží a nádhernej Ochtinskej aragonitovej jaskyni. Chodník vás zavedie aj do sveta poľovníctva a lesníctva, kde spoznáte faunu Hrádku a flóru Dielikovej. Zaujímavou časťou trasy je možnosť naučiť sa predpovedať počasie podľa rastlín alebo určiť vek stromu. Okrem prírodných krás sa dozviete aj zaujímavosti z histórie mesta Jelšava a Slovenského zväzu včelárov v Jelšave. V miestach bývalého lyžiarskeho vleku sa môžete pokochať nádhernými panoramatickými výhľadmi na vrchovinu.

AKTIVITY V OKOLÍ

Okrem samotného náučného chodníka Hrádok a jeho prírodných krás stojí za to navštíviť aj ďalšie atrakcie v okolí. Mesto Jelšava ponúka bohatú históriu a kultúrne pamiatky, ako je Kaštieľ Coburgovcov a hrad Jelšava. Milovníci výhľadov by nemali vynechať Vyhliadku Koráb na vrchu Skalka, ktorá poskytuje úžasné výhľady na okolitú krajinu. Nezabudnite navštíviť aj Ochtinskú aragonitovú jaskyňu, ktorá patrí medzi najunikátnejšie jaskyne na svete.

UBYTOVANIE V OKOLÍ

Pre tých, ktorí hľadajú komfortné ubytovanie po dni strávenom objavovaním krás prírody, je Hotel Hrádok ideálnym miestom. Hotel poskytuje nielen pohodlné ubytovanie, ale aj vynikajúce služby a príjemnú atmosféru.

Kontakt

Kategórie: #Príroda