Tobogán na Kurinci - Zelenej vode
Zdroj: rimava.sk

Rekreačná oblasť Kurinec - Zelená voda

Leží v južnej časti stredného Slovenska, približne 4 km južne od mesta Rimavská Sobota. Svojim návštevníkom ponúka kúpanie vo vodnej nádrži alebo v bazénovom komplexe s pitnou i geotermálnou vodou.  

Je tiež ideálnym miestom na aktívne využívanie voľného času - nájdete tu ruské kolky, minigolf, tenisové dvorce, stolný tenis, ihriská na futbal i plážový volejbal. Pri vodnej nádrži je požičovňa člnkov, paddleboardov a vodných bicyklov. Na svoje si tu prídu aj milovníci rybolovu a jazdy na koňoch. Pre tých, ktorí obľubujú prechádzky v lese, sa na pravom brehu vodnej nádrže rozprestiera prírodná rezervácia Kurinecká dubina. Okrem toho že je to hniezdisko krásne sfarbených kraklí belasých, predstavuje porast približne 80 dubov letných, z ktorých asi 30 je s obvodom kmeňa cez 4 metre. Najväčší má obvod až 560 cm.

Pre návštevníkov je okrem súkromných chatiek, možnosť ubytovania aj v 70 miestnom stanovom tábore  s prípojkami  na vodu,  elektrinu, sociálnym zázemím a chemickou výlevkou pre karavany. Na Kurinec sa môžno okrem auta dopraviť aj na bicykli, po vyše 4km dlhom cyklochodníku.  Z mesta sem bezplatne premáva aj vyhliadkový vláčik.

Podrobné informácie nájdete tu na stránkach mesta Rimavská Sobota.

Tipy na výlet v okolí :

- Sokoliarstvo Kanát v Mojíne. Sokoliarske predstavenie s odborným komentárom pre malých aj veľkých, každý deň o 15.00 hod.

- Vodná nádrž Teplý Vrch s najteplejšou vodou na Slovensku vám ponúka ubytovanie a stravovanie v rekreačných zariadeniach ORMET  a Drieňok.

Pre milovníkov turistiky sa v okrese nachádzajú mnohé rozhľadne: najbližšou je rozhľadňa na Maginhrade, o niečo menšia sa nachádza na Vŕšku nad Rimavskou Baňou a na Tomášovom vrchu nad obcou Tachty. Za návštevu stojí aj románsky kostol v neďalekých Rimavských Janovciach, či gotické kostolíky s hodnotnými freskami v malohontských obciach : Rimavská Baňa, Rimavské Brezovo, Kyjatice a Kraskovo.

Kontakt
Kurinec, 979 01 Rimavská Sobota