Rekreačný areál Predná Hora
Fotka od: Rekreačný areál Predná Hora

Rekreačný areál Predná Hora

Horská poloha na okraji Muránskej planiny predurčuje toto miesto na dokonalé športové vyžitie i relax.

Po celodenných peších či cyklotúrach na vás čaká Hradný wellness s vírivkami, parnou a infrasaunou, Vodný svet, Vitálny svet s horskou, mentolovou a bylinkovou saunou, soľná jaskyňa, pivný kúpeľ i kúpeľ z morských rias v drevenej kadi.

V júni 2017 bol otvorený minipivovar s kapacitou do 1000 HL piva ročne, ktorý je umiestnený taktiež v rodinnom wellness penzióne. V príjemnom prostredí pivárne ochutnáte pivné špeciály servírované priamo z výčapných tankov remeselného pivovaru.

V areáli je viacero možností ubytovania: či už v penzióne, ktorého súčasťou je wellness, v drevených chalúpkach v ľudovom štýle, kolibe s vlastným altánkom a ohniskom, hvezdárni, v samostatných chatkách a od jari 2023 aj v novom apartmánovom dome Coburg.

Nájdete tu aj športoviská, tenisový kurt, minigolf a detské ihriská.

Toto prostredie miloval aj bulharský cár Ferdinand Coburg, ktorý na Prednú Horu situoval stavbu svojho poľovníckeho zámočku. Dnes môžete v zámočku navštíviť Expozíciu Ferdinanda Coburga. Čaká vás pútavá prednáška o živote a histórii rodu Ferdinanda Coburga, spojená s prehliadkou 7 miestností, ukončená v prípade záujmu premietaním dokumentárneho filmu „Panovník prírodovedec“. Návštevu je potrebné vopred si objednať na tel. čísle : 058/4866 145 alebo e-mailom

Kontakt
Predná Hora, 049 01 Muráň