Vyhliadka na Železníku
Fotka od: PravéSlovenské.sk

Vyhladka na Železníku

Príďte si vychutnať oddychovú zónu a výhľad na Revúcku vrchovinu z pod mohutných dubov bývalej baníckej kolónie nad obcou Sirk.

Vyhliadka Železník sa nachádza nad baníckym kinom Železník, známym aj ako kino Stachanov. Ponúka nám doposiaľ nepoznaný, ale čarovný, výhľad na okolie.

Ak ste ju ešte nenavštívili, vedzte, že sa nachádza na žltej turistickej trase vedúcej z Rákoša do Sirku a taktiež na cyklotrase 5575 z Revúcej do Tisovca.

Zastavte sa počas túry a vychutnajte si pohľad na okolitú krajinu. Nájdete tu aj navigačnú fototabuľu s popisom bodov na protiľahlom horizonte, ktorá Vám pomôže pri lepšej orientácii.

Ak prichádzate autom, zaparkovať môžete v miestnej časti Ladislava pred kinom Stachanov, od ktorého sa k nej dostanete krátkym schodiskom a chodníčkom.

Poloha osady predurčuje vyhliadku aj na sledovanie západov slnka, preto ak ste romantická duša odporúčame ju navštíviť v podvečerných hodinách. Pri troche šťastia si po zotmení môžete niečo priať pri "padajúcej" hviezde, ktoré tu vďaka nízkemu svetelnému smogu vidno omnoho lepšie.

Projekt sa podarilo zrealizovať vďaka grantovej výzve Nadácie Ekopolis – Zelené oázy a k realizácii prispela aj Oblastná organizácia cestovného ruchu GEMER z členského príspevku Rozvojovej agentúry BBSK v rámci rozvojového zámeru ,,Oddychová zóna – vyhliadka nad Železníkom“.

Kontakt
Kino Stachanov, Železník, 049 64 Sirk