Bojisko Dielik - prvé vojenské outdoorové múzeum v Gemeri-Malohonte
Zdroj: Archív regiónu Gemer

Začnite s vysťahovaním! 22.10.2022 Tisovec

Písal sa rok 1944. Večer 29. augusta krátko po 20:00 hodine podplukovník generálneho štábu Ján Golian vyslal vojenským posádkam heslo „Začnite s vysťahovaním“. To bol signál na začiatok Slovenského Národného povstania. Jednej z kľúčových udalostí slovenských dejín, aj vďaka ktorej Slovensko stálo na strane víťaznej koalície.


V meste Tisovec, ktoré zohralo významnú úlohu v jesenných povstaleckých dňoch, spoznáme príbehy, osobnosti a zaujímavosti pohnutých časov druhej svetovej vojny. Komentovaná prehliadka vás prevedie históriou po autentických miestach a vďaka členom klubov vojenskej histórie sa ponoríte do deja a stanete sa súčasťou kapitoly našich národných dejín.


Sprevádzať vás bude historik Mgr. Viktor Brádňanský. Počas prehliadky môžete zažiť jazdu na dobových vozidlách.
1. prehliadka o 10:00
2. prehliadka o 14:00
(obsah prehliadok je rovnaký)


Vstupenky si môžete zakúpiť v ONLINE PREDPREDAJI na https://www.zahoramizadolami.sk/podujatia-zazitky/zacnite-s-vystahovanim-tisovec/ alebo priamo na mieste podujatia 15 minút pred začatím prehliadky, ktorá trvá cca 1,5 hodiny.
Kapacita zážitku je obmedzená na 50 osôb, preto odporúčame rezervovať online.


Cena prehliadky: 5€/dospelý, 3€/zľavnený (deti do 15 rokov, študenti s ISIC, dôchodcovia nad 65 rokov, ZŤP), deti do 6 rokov zdarma


Miesto stretnutia bude pred Mestským úradom Tisovec
Nám. Dr. V. Clementisa 1
980 61 Tisovec

Kontakt
Tisovec