Kolobežkami z vrchu Hrádok do Jelšavy
Fotka od: Jozef Kopor

Zjazd na kolobežkách z Hrádku do Jelšavy

Najnovším prírastkom v turistickej ponuke Jelšavy je možnosť zapožičania si horských kolobežiek s následným zjazdom z vrchu Hrádok do Jelšavy. Trasa začína v 660 m n.m. pri hoteli Hrádok, neďaleko ktorého sa nachádza svetovo unikátna Ochtinská aragonitová jaskyňa. Po štarte na Vás čaká takmer 6 km dlhý zjazd lesom po spevnenej a asfaltovej ceste. Jazda je bezpečná, keďže trasa je primárne určená peším turistom, či cyklistom. Môžete si zvoliť pomalú relaxačnú jazdu s prestávkami ak si chcete užiť krásy prírody, alebo si vyskúšať rýchlejšiu adrenalínovejšiu jazdu.

K dispozícii je celkovo 5 odpružených kolobežiek pre dospelých a 3 pre deti, s prilbami, ochrannými rukavicami a detskými chráničmi. V rámci služby sa po dohode počíta aj s vašim odvozom späť na miesto štartu. Je teda jedno, či si necháte auto zaparkované pri jaskyni, hoteli alebo v meste. Ušetríte tak čas, ktorý sa dá spríjemniť návštevou ďalších turistických lákadiel mesta, akými sú Coburgovský kaštieľ, či jedinečný splav rieky Muráň.

Jazdu na kolobežkách i splav rieky Muráň si môžete vopred objednať kliknutím tu: telefonicky, emailom alebo osobne v kancelárii MsS Jelšava na Námestí SNP č. 63.  Zjazd horskými kolobežkami je možný v termíne  od 15. marca do 31. októbra. Viac informácií sa dozviete na stránke Mestských služieb Jelšava.

Rozvojový zámer “Na kolobežkách z Hrádku do Jelšavy” bol realizovaný vďaka finančnej podpore Rozvojovej agentúry Banskobystrického samosprávneho kraja, n.o. a Oblastnej organizácii cestovného ruchu Gemer.

Kontakt
Námestie SNP 63, 049 16 Jelšava

Kategórie: #Šport