Mestská hra Hviezdojed v Revúcej
Fotka od: Archív región Gemer

Hviezdojed - najrozprávkovejšia hra v meste Revúca

Najrozprávkovejšia hra v meste Revúca s mobilom v ruke a s darčekom na konci.

Rozprávkový príbeh je o zlodejovi – čarodejníkovi, ktorý pokradol všetky hviezdy na oblohe a zahalil tak Revúcu do tmy. Hra sa odohráva v rôznych lokalitách mesta Revúca, kde sa deti pomocou mobilného telefónu a internetu ponoria do príbehu o Hviezdojedovi.

Navštívte 6 sôch z Dobšinského príbehov a vedeckej fantastiky Gustáva Reussa. Zbierajte talizmany a porazte čarodejníka, ktorý ukradol z oblohy všetky hviezdy. Odmena vás neminie.

Čo k hre potrebujete?

  • Nabitý mobil
  • Pripojenie na internet
  • Pohodlné topánky
  • 55 minút čas

Kvôli hre si netreba sťahovať žiadnu aplikáciu, príbeh beží online, stačí stlačiť button SPUSTIŤ HRU, vypočuť si úvod rozprávky a presunúť sa v Revúcej na miesto štartu - Turistické informačné centrum. Rozprávkový hlas vás už navedie na vzrušujúcu cestu Dobšinského svetom.

Hoci je hra inšpirovaná svetmi dvoch autorov, v Hviezdojedovi nehrá hlavnú úlohu ani Dobšinský, ani Reuss. Hlavnými hrdinami sú deti, ktoré si vďaka fantázii skladajú nový príbeh.

Celá hra, od začiatku po koniec trvá približne 55 minút, má 26 úloh a dokončiť ju zvládnu deti od 3 rokov.

Zaujímavý dej s pestrou paletou úloh, rozprávkovými ilustráciami a pútavým sprievodným slovom vás bezpochyby vtiahne do deja rozprávky, v ktorej budete mať možnosť zachrániť Revúcu pred temnotou, vrátiť všetky ukradnuté hviezdy späť na oblohu a získať odmenu.

Interaktívna mestská hra je dostupná na webovej stránke https://www.hviezdojed.sk/#/ Odporúčame si ju zahrať počas otváracích hodín TIC Revúca, v letnej sezóne denne od 8:00 do 12:00 a od 13:00 do 18:00.

Kontakt