Zimný prechod Muránskou planinou
Fotka od: Katarína Goffová

Pozvánka na zimný prechod Muránskou planinou

Obec Muráň a Správa Národného parku Muránska planina Vás pozývajú dňa 10.2.2024 na obľúbenú zimnú akciu, ktorá sa koná už od roku 1978!

Toto rokmi overené podujatie je zárukou skvelej nálady a športového vyžitia.

Na prelome januára a februára sa naň tešia milovníci prírody, pešej turistiky, či bežkárkeho lyžovania zo Slovenska, ale aj zo zahraničia.

Trate prechádzajú atraktívnymi časťami NP Muránska planina, ktorá má svoje osobitné čaro právo v bieloskvejúcej sa zime. Navrhnuté sú na základe dlhoročných skúseností osobitne pre peších turistov a osobitne pre bežkárov. Organizátori nenechávajú nič na náhodu a niekoľkokrát ich pred prechodom kontrolujú, aby boli priechodné a bezpečné. Pohyb mimo vytýčených trás je na vlastnú zodpovednosť !

Po zaplatení účastníckeho poplatku vás kyvadlová autobusová doprava vyvezie na sedlo Javorina, kde je nástup na lyžiarsku aj pešiu trasu.

Obe trasy prechádzajú cez Veľkú Lúku, známu chovom polodivokých koní Norikov muránskeho typu. Na chate Maretkiná čaká lyžiarov drobné občerstvenie, ktoré povzbudí zmysly, pohladí dušu a rozhodne zahreje.

Organizátori samozrejme nezabudli ani na vaše prázdne brušká. V ZŠ v Muráni vás budú netrpezlivo očakávať s chutným gulášom.

Nechajte sa prekvapiť, čo ďalšie si pre Vás organizátori pripravili a poďte s nami na 46. Zimný prechod Muránskou planinou.

Kontakt

Kategórie: #Šport