Jazdenie na koni
Quelle: Archív regiónu Gemer

Konská turistika

Hovorí sa, že najkrajší pohľad na svet je z konského sedla. Prečo teda neskúsiť hipoturistiku a nestráviť v konskom sedle aj dovolenku?

Hipoturistika dáva prechádzke prírodou nový rozmer a získava si čoraz viac priaznivcov. Jazdenie na koňoch naprieč krajinou, ďaleko od uponáhľaného sveta či stresujúcich situácií má svoje čaro a netreba kvôli tomu chodiť ďaleko.

Rastúcu popularitu tohto druhu turistiky dokazuje rozvoj tzv. konských trás ako napr. Huculská magistrála. V jej dosahu sú fungujúce ranče a usadlosti, ktoré ponúkajú jedno i viacdenné výlety na koňoch.

Báť sa nemusia ani deti či úplní začiatočníci, bude pre nich zabezpečený odborný doprovod, skúsiť jazdu na koni môže naozaj každý.

Ak ešte nemáte plán na dovolenku či výlet, dúfame, že Vás inšpirujeme:

Kategorie: #Šport

JK Excel Madon Rimavské Brezovo

Jazdecký klub Excel Madon

Jazdecký klub Excel Madon

Jazdu na koni pre začiatočníkov je možné absolvovať v letnom období denne od 14.00 do 20.00 hod. V jesennom a zimnom období v pondelky, stredy, piatky, víkendy od 14.00 hod do 16.00 hod vždy po predošlom telefonickom dohovore.

Jazdecký klub POD PLANINOU

Jazdecký klub POD PLANINOU Muránska Huta

Jazdecký klub POD PLANINOU Muránska Huta

Jazdecký klub pre milovníkov koní v lone prírody Muránskej Planiny

Chata Šopisko na huculskej magistrále

Huculská magistrála - Chata Šopisko

Huculská magistrála - Chata Šopisko

Putovanie na koňoch po Huculskej magistrále je jedinečný zážitok v lone krásnej prírody, pričom ide o trvalo udržateľnú prírodnú formu turizmu. Nie je to cestovný ruch, kde sa stretnete s masami ľudí. Skôr si vychutnávate prírodu a okolie.

Ródeo Muráň

Ródeo Muráň

Ródeo Muráň

Najväčšie a najstaršie ródeo v Európe - priamo v srdci Slovenska, na okraji Národného parku Muránska planina. Okrem krásnych koní, atraktívnych westernových súťaží a najlepších jazdcov, sa každoročne predstavujú známe hudobné skupiny zo Slovenska i Českej republiky.

JK pod Okrúhlou skalou nad sedlom Zbojská

Jazdecký klub pod Okrúhlou skalou

Jazdecký klub pod Okrúhlou skalou

Jazdecký klub v blízkosti Tisovca ponúka jedinečný zážitok spojenia človeka s krásnou prírodou Muránskej planiny v spoločnosti koní.